Translate my blogs and pages with Translator!

Dočasně jsou zakázány všechny komentáře. Kriminální skupiny a jednotlivci stále útočí svými nesmyslnými komentáři v různých řečech.

Byrnes Michael: Tajemství morové jeskyně

Po dlouhé době kniha, kterou jsem sice nedokázal přečíst najednou, ale zaujala a možná proto jsem si jí jí „hýčkal“. Sice si autor nemohl odpustit dvojici, tajného agenta, na kterého letí ženy, a krásnou archeoložku (kdopak jim byl asi vzorem). Nejsou to naštěstí ústřední postavy a neběhají a nedrží se přitom za ruku, takže to neubírá knize na kráse. A ani ta jedna pravopisná chyba v závěru, která udeří do očí.

Pátrání po záhadě objeveného podzemí probíhá ve dvou rovinách, na místě objeveného podzemí a v USA, v Bostonu (můžete si po GoogleMaps projet trasu honičky, kterou absolvoval tajný agent)  a v Las Vegas. Obě pátrající skupiny spolu komunikují satelitní technikou, takže pátrání probíhá velmi rychle.
Pochopitelně je tam zatažena armáda a jejími tajnými fondy, a „padouši“ musí být po zásluze potrestáni.
Postupy a výsledky jsou logické, velkou roli hraje technika, která je vždy k dispozici a samozřejmě štěstí hlavních hrdinů. Třeba i to, že agent ví, že bojovat s profesionálním zabijákem, bývalým člene speciálních jednotek, je sebevražda a že „kdo uteče, ten vyhraje“.
Autor také nastiňuje otázku, zda je boj s útočným islámem bojem podle Darwina, tedy že pouze vítěz přežije, a zároveň odpovídá, že podle jedinců či menšiny není možné „házet všechny do jednoho pytle“.

Historické „objevy “ zapadají do stávajících teorií, až jim málem uvěříte, autor vás „naštve“ nezodpovědnou otázkou na konci.

 

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Stránky