Translate my blogs and pages with Translator!

Dočasně jsou zakázány všechny komentáře. Kriminální skupiny a jednotlivci stále útočí svými nesmyslnými komentáři v různých řečech.

Verneovky

V roce 2010 jsem objel oba ostrovy Nového Zélandu a byl i 2× u jezera Taupo a díval se na protější břehy. Teprve doma mi došlo, že tam byly vězněni hrdinové knihy děti kapitána Granta a že jsem jel podél řeky Waipato River, po které je vezli na jezero. Až budu mít čas, tak si tu knihu upřesním. Ale inspirovalo mě to k tomu, že zkusím dělat dělám mapy, kudy hrdinové cestovali.

Pokud je uveden Ondřej Neff, vycházím z jeho „akčnějšího“ převyprávění, které podle mě vrací děti ke čtení verneovek.

Verne: Cesta kolem světa za 87 dní, odkaz na mapu.
Proč myslíte, že jejich cesta na mapě nevede přímo, ale v obloucích?

Verne, Neff: Tajuplný ostrov, odkaz na mapu.
Zaujalo mě, že oba útesy sice na mapách někde jsou, ale nikdo nepotvrdil jejich existenci. A všimněte si, že i čára z Richmondu na Lincolnův ostrov není rovná.

Verne, Neff: Zemí šelem, odkaz na mapu.
Cestu podle knihy nelze dobře sledovat, vychází dost jinak, než uvádí mapa na předsádce, která je možná  podle originálu a možná upřesněného přímo Vernem.
Když míjí nějaké město, tak je otázka, jak daleko ho míjí. A když jedou přes stát Uttarpradéš, tak ten také není malý a tedy vyznačit cestu je spíše o odhadu či použití mapy z předsádky.

Mapy je možné stáhnout ve formátu KMZ a natáhnout do jiné mapy, přidá se nová vrstva a dá Import.

Stránky