Translate my blogs and pages with Translator!

Dočasně jsou zakázány všechny komentáře. Kriminální skupiny a jednotlivci stále útočí svými nesmyslnými komentáři v různých řečech.

Rozruch

Melantrich vydával týdně (údaj za číslem) knihy v řadě Rozruch (Romány vzdušné chvíle). Autoři byli většinou neznámí a skryti za pseudonymy):
Zajímavé jsou i obálky, kde je uvedena během 2. světové války německá propaganda.

ROČNÍK III. číslo 30 (135) – Martin V. S.: Zrádce podzemí
Gangsterka, která se většinu knihy odehrává na moři, je tam zrada, láska. Kniha je dost napínavá, popisy lodí, moře, ledovců jsou perfektní.

ROČNÍK IV. číslo 27 (184) – Samon W. T.: Modrý gang
Gangster Ken Ascen se rozhodne, že po 10 letech začne nový život. Nasměruje policii na svůj gang, absolvuje plastickou operaci a vrací se do rodného města s kontem plným peněz a s úmyslem vyhledat svou bývalou lásku. Ale minulost ho stále dostihuje, žít nový život se mu nedaří a kruh kolem něho se začíná stahovat.

Na vnitřní straně obálky vítají za 2. světové války obyvatelé Athén německé vojáky, jiná fotografie ukazuje manifestaci italské mládeže za vítězství německých zbraní

ROČNÍK IV. číslo 46 (203) – Mary Walnutová: Slečna detektivka
Docela vtipně napsaná detektivka o pátrání slečny doktorky se svými přáteli po Praze a okolí po pachateli vraždy neznámého cestujícího ve vlakovém kupé.

Na vnitřní straně obálce knihy je fotografie německého tanku táhnoucího maličkou maketu pancéřového auta, maketa měla při tažení německých vojsk v roce 1941 u obyvatel Sovětského svazu vzbuzovat veselost, jiná fotografie ukazuje příslušníka SS jak na sluníčku u stolu píše dopisy.

e

Stránky