Translate my blogs and pages with Translator!

Dočasně jsou zakázány všechny komentáře. Kriminální skupiny a jednotlivci stále útočí svými nesmyslnými komentáři v různých řečech.

Ledem k zlatu

lkzPokračování knihy Tajemství kapských diamantů.

!!! Pozor, následující část článku uvádí obsah knihy a vyzrazuje zápletku nebo rozuzlení díla !!!

Zjistí se, že zatčení Reinhart byl vlastně únos německými vojáky. Přátelé za pomoci starého rodinného přítele Marie, barona Herdera, vyráží všichni Reinharta osvobodit. Johnie přemůže německé piloty a porouchá Němcům letadla, kromě posledního. Pak všichni osvobodí uneseného Reinharta a ten s přáteli odletí nepoškozeným letadlem do Paříže. Reinhart ale cestou přemůže Boba a vyskočí s padákem z letadla.
Přátelé se vydají ho hledat a přes úředníky na jeho bývalé škole, přes jeho bývalého přítele jsou nasměrováni na jeho bývalou přítelkyni Jeanette, která vede hernu v jednom malém městě. Tam také naleznou uprchlého La Paze. Ten jim sdělí svůj příběh.
Za války měl odvést velké množství vojenského zlata do Holandska a zjistil, že má být po splnění úkolu zavražděn. Nešťastnou náhodou zabil řidiče auta, který se mu před smrtí přiznal, že se chtěl také zmocnit zlata pro komunistický převrat v Německu. Reinhart odvezl zlato na svůj zámek a ukryl je ve sklepě, kde byla ukryta i většina diamantů, které za války ukradl již dříve, a úschovací list. Při úschově zlata do sklepení byl nešťastnu náhodou zasypán manžel Kláry, který se na hradu tajně skrýval, o čemž ale Reinhart nevěděl, ani o tom, že byl zasypán. Vše bylo zasypáno a Reinhart chtěl pod záminkou archeologických výkopů zlato a diamanty vykopat.
Přátelé se rozhodli vykopání zlata zúčastnit kvůli uschovnímu listu, jehož hledáním je pověřil strýc Johnieho. Problém byl, že Němci obsadili zámek a dali do kopání také. Skupina se rozhodla dostat ke zlatu tunelem z francouzské strany tunelem pod řekou. Aby získaly peníze, šla Jeanetta prodat jeden diamant, byla ale zadržena policií kvůli dávnému upozornění Johnieho strýce na možnost prodeje kradených diamantů. Přátelé zasáhli a Janetta byla propuštěna a prodala diamant, skupina tak získala peníze na vykopání zlata a diamantů. Koupili továrnu na břehu řeky. Aby se tunel nezbortil, rozhodli se písčité a mokré stěny tunelu zpevnit ledem, který by vznikl chlazením kapalným vzduchem. V zakoupené továrně vznikl provoz na kapalný vzduch a po jeho dokončení se dali do hloubení. I Němci pokračovali v hledání zlata na zámku. Skupina se dostala do podzemí zámku dříve, ale zlato tam již nebylo. Když se setkali s Marií, tak se jim přiznala, že zlato a další nalezené listiny našla již dříve a ukryla vše jinde. Mezitím vtrhli do továrny převlečení Němci , Jeanetta byla náhodou zastřelena. Němci byly sice zadrženi četníky, ale továrna nakonec vyhořela.
Do zámku přijíždí vysoce postavený voják a státní úředník, který již posílal na zámek vojáky hledat zlato, se stejným úmyslem jako komunisté, na financování svého převratu. Vojáci hledali i jisté tajné a kompromitující listiny. Úředník požaduje listiny, Marie je vymění za listinu potvrzující, že zlato patří Reihartovi. Pak dá Marie úschovací list přátelům, kteří jej předají strýci Johnieho. Marie také posílá dopis Johniemu a vysvětluje mu v něm, jak pochopila, že nejsou oba malíři, jak poznala Reinharta, že Klára ho poznala i Kára, když jí zachraňoval z řeky, kterou Reinhart jako místní dobře znal, že Klára a její manžel byli vyzvědači pro Němce a že Klára v pomstě pozvala Němce na zámek unést Reinharta, kterého obviňovala ze smrti svého manžela. A po odevzdání úschovací listu strýci Bob všem vysvětluje, jak pomocí hodinek italského vinárníka byl nasměrován v pátrání na zámek Marie a že poznal podle obrazu v galerii Reinharta. A Bob skládá obdiv Marii, jak je vodila za nos, jako vodila za nos Irena Adlerová Sherlocka Holmese.

Stránky