Translate my blogs and pages with Translator!

Dočasně jsou zakázány všechny komentáře. Kriminální skupiny a jednotlivci stále útočí svými nesmyslnými komentáři v různých řečech.

Golden Star Line

gsl!!!Pozor, následující část článku uvádí obsah knihy a vyzrazuje zápletku nebo rozuzlení díla!!!

Společnosti Golden Star Line mizí beze stopy lodě i s posádkou a cestujícími na cestě do Evropy. V podezření jsou i členové správní rady. Společnost najímá detektivy, kteří jsou na palubách lodí, ale nadále lodě mizí, i když jsou vybaveny vysílačkami. Náklad se před naložením prohlíží.
Protože ztrátu lodí a jejich náhradu pojišťovny, je tu podezření na pojišťovací podvody. Neznámí piráti nadále potápí lodi a státy se obviňují navzájem, neboť rozsah útoků spíše vypadá na stát, než jednotlivce. V USA demonstranti obviňují Němce a dochází k útokům na lodě. Obviňováni jsou i Židé. Do všeho vstupují ruští komunisté, kteří za vším viděli kapitalismus.
Americké letectvo vyslalo na ochranu lodí před piráty letectvo, vzducholoď a hydroplány. Objeví neznámé ponorky , jednu potopí, ale všechny letadla i vzducholoď jsou z ponorek setřeleny. Ukáže se, ponorky byly britské a že i ony považovaly americké letectvo za neznámé piráty, což ale oba státy zatajily.
Čen správní rady Reach jede na lodi se svou manželku Elenor, aby se osobně přesvědčil, jak je to ze zmizení a únosy. Ale i loď, na které jel, mizí.
Vyšetřováním je pověřen bývalý britský policista Bob Wolf. Pod cizím jménem se vydá po stopě bankovek, které byly na ztracených lodích a nyní se objevily v oběhu. Bob pátrá dál, vypátrá profesora Parkera, který ale vzápětí zahyne při výbuchu své vily.
Národy v rámci Svazu národů se státy dohodnou na společné výpravě proti pirátům. Spojené loďstvo vyrazí jako první nalezne trosky a mrtvé a zjistí příčinu, lidé byly otráveny plynem a proto nikdo se neozval ani vysílačkou. Loďstvu se podaří zasáhnout po přepadení další lodě a pronásledují neznámou ponorku. Ponorka jim zmizí u opuštěné skály Rockkall v podmořské jeskyni (v roce 1997 na této skále vyhlásila společnost Greenpeace globální stát Waveland). U skály je nalezen mrtvý unesený pasažér z jedné lodi. Nalezl se u nich dopis, který sděloval, že ve skále jsou i rukojmí. Loďstvo se rozhodně provrtat skálu a najít sídlo neznámých pirátů. Ale piráti jsou silní a odolávají, ničí stroje. Nakonec je nasazen kyanovodík, ale ani ten na piráty nestačí, nakonec jsou jim zničeny podvodní elektrárny a všichni piráti i rukojmí zahynou na otravu kyanovodíkem.
V podmořské jeskyni jsou nalezeny písemnosti a nahrávky, ze který ch vyplynulo, že některá rukojmí, ženy, spolupracovaly s piráty nakonec dobrovolně (dne bychom to nazvali stockholmský syndrom). Z nahrávek také vyplynulo, že nechal zavraždit svého spolupracovníka profesora Parkera.
Vychází i najevo, že piráty spolupracovala i manželka člena správní rady společnosti, a hlavně, kdo je-byl vůdcem pirátů. Byl to její bratr, nyní známý pod jménem Oliver Shark (=česky žralok) považovaný za mrtvého. Shark získal ponorku a pomocí ní pašoval alkohol a drogy do USA. Nechal si postavit i další větší ponorku, pomocí které přepadal lodě. Z nahrávek vyplývá i filosofie piráta Sharka, co nesmí dělat jednotlivec, může dělat stát či jeho vládce. A to počínaje pašováním, krádežemi, a konče vražděním lidí. Stát a jeho vládci nejsou nikdy za tyto zločiny postiženi. A pirát Shark se považoval za vládce svého státu a tedy podle své logiky mohl také páchat zločiny jako ostatní vládci a státy. Tělo piráta Sharka nebylo nalezeno.

Stránky