Translate my blogs and pages with Translator!

Dočasně jsou zakázány všechny komentáře. Kriminální skupiny a jednotlivci stále útočí svými nesmyslnými komentáři v různých řečech.

Preston Douglas

série 3× Wyman Ford:

http://en.wikipedia.org/wiki/Wyman_Ford

Kráter

vydáno  2010, v Česku 2011, doporučuji ****

Spadne meteorit a začnou se dít věci. A soukromník Wyman, pracující pro vládu USA, Abbey, černá dívka adoptovaná v bílé rodině a vyhozená z univerzity, jejich cesty se protnou a zachraňují svět.  Dozvíme se, kdo byli-jsou Rudí Khmerové, přátelé Wymana zase tak moc nehynou, na rozdíl od nepřátel, Abbey zase potápí otci lodě. Máme tu šíleného narkomana, šíleného vědce, šíleného zabijáka.
Co může lidstvo dělat proti něčemu, co je skryté někde v kráteru na měsíci Marsu, když nám dělá problémy se dostat na Měsíc, natož na Mars, na který doletí naše sondy skoro za ¾ roku a navíc musí být Mars v tzv. startovacím okně, tedy blízko, tedy ne na opačné straně oběžné dráhy někde za Sluncem (okno je zhruba za 2 roky, nyní – podzim 12011 – právě bude). To vyřeší pouze chytrá Abbey.
V knize jsou zmíněny radioaktivní žluté drahokamy s americiem 241 a zajímá hypotetická hmota, http://en.wikipedia.org/wiki/Strangelet. A také upozornění, že vědci rádi bádají, ale pozor, aby nám nezničili planetu Zemi, kde bydlíme, stačí nám, že vyvinuli atomovky.

Rouhání

vydáno 2008, v Česku 2009

moc nezaujalo

Údolí tyrannosaura

vydáno  2005, v  Česku 2005

četl, moc nezaujalo

Mayský kodex

vydáno  v  Česku 2005

četl, moc nezaujalo

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Stránky