Translate my blogs and pages with Translator!

Dočasně jsou zakázány všechny komentáře. Kriminální skupiny a jednotlivci stále útočí svými nesmyslnými komentáři v různých řečech.

Jensenová Liz: Vytržení

vytrzeniCo je na titulní straně knihy za obrázek či fotografii, vypadá to jako divný krk, netuší někdo? Na originální knize vypadá „normálně„.
Hlavní hrdinka má problémy, aby kniha nebyla moc jednoduchá, je na invalidním vozíku. Docela by mě zajímalo, jak by s ním jezdila a cestovala v České republice, kde jsou zvonky na zdi budov u chodníku na zavolání úředníků a úřaduje se v dešti a sněhu. No, jsme ve velké Británii.
Kniha má být ekothriller. V knize je virtuální Planetární hnutí vycházející nějak z terorie Gaia, hnutí prosazuje zmenšení počtu lidí, protože současná Země prý další lidstvo neuživí. To je otázka požadavků a nároků, proč by měl mít každý člověk auto a dům, zvířata v přírodě je také nemají a žijí.Kniha se odehrává v Devonu ve Velké Británii. Hlavní hrdinka Gabrielle má na starosti duševně nemocné v psychiatrickém ústavu. A její pacientka Bethany umí předpovídat ekologická neštěstí a nemoci, je otázkou, zda to sama vše nevyvolává. Mezi tím Gabrielle zjistí, že když chce sehnat chlapa, musí proto něco udělat, třeba se sexy obléci. A zajímavé, onen chlap bez závazků je geolog a Gabrielle s ním může předpovídaná neštěstí konzultovat.
Zmínka o Van Gogh a jeho malování turbulence. Máme tu také partu vědců, co chtějí zachránit svět, ale svět se tomu jako vždy brání. V závěru se dozvíme, jak to bylo s Bethany a ubodáním matky. A nakonec zajímavý „ekozávěr“.  Kniha by šla zkrátit určitě na polovinu i se zachováním sexu, který tam samozřejmě vždy musí být.
Závěr, doporučuji si jí půjčit a přečíst a pak se rozhodnout, zda jí zařadit do knihovny. U mě v knihovně nebude.
Další na webu autorky.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Stránky