Translate my blogs and pages with Translator!

Dočasně jsou zakázány všechny komentáře. Kriminální skupiny a jednotlivci stále útočí svými nesmyslnými komentáři v různých řečech.

Grosman Sven: Cudzinci

cudzinciKniha, která mi dlouhé době sedla. Knihu jsem četl asi 14 dní na pokračování, díky tomu i něco 2×. Pokud někdo nehoduje žánru sci-fi, může si aspoň přečíst 3 autorova motta na začátku každé části. Dovolím si ocitovat kousek posledního motta přeložený do češtiny: „Skutečná pravda je nekonfliktní.“ Ano, kniha je ve slovenčine, ale nám, co ví, co je to špongia, to vůbec nevadí.
Kniha je již „stará“, vyšla v roce 1999. A nějakou tu recenzi, se kterou tam moc nesouhlasím, najdete na webu časopisu intercom. Otázka zní, kdo je autor, kniha je vydána pod pseudonymem a údajně na vlastní náklady autora, možná jde o Oskára Cvengroscha, který píše i historické články. Autorův web je možná zde na freehostingu. Další údaje jsou na legie.info. Ani ve Slovenské národní knihovně není uvedeno jeho skuteční jméno.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Stránky