Translate my blogs and pages with Translator!

Dočasně jsou zakázány všechny komentáře. Kriminální skupiny a jednotlivci stále útočí svými nesmyslnými komentáři v různých řečech.

Březina Jiří: Na kopci

na-kopciNa kopci je detektivka, kterou jsem dočetl na druhý zápřah a možná se k ní ještě vrátím. Autor nás opravdu vtipně nechá řešit první lehčí záhadu, a když jsem jí vyřešil pár stránek před jejím vyřešením expolicistkou, bylo jasné, že kniha nekončí, tedy že vše je jinak. A vyřešení se tedy dozvíte až opravdu na konci knihy a při jeho řešení jsem již tak úspěšný nebyl, i když po „bitvě“ si říkám, vždyť to bylo od začátku tak jasné. A zpět ke knize.
Hledat chyby na druhých je snazší, než chválit.
Důvod, proč bývalá policistka odešla od policie, to je asi nejslabší část a je opsaná z médií, i co se týče místa i počtu obětí. Škoda, dalo se určitě něco změnit, počet obětí či třeba místo, napadla mě loď, nevím proč.
S konečným řešením se dá také polemizovat, mohou se lidé změnit? (nemohou!), mohou lidé zmizet z vašich očí tam, kde nevidíte, co dělají? (mohou!).
Trochu pěkného sexu se tam na začátku našlo, jakoby autor čerpal z vlastní zkušenosti či z knihy Vzpomínka na prima sezónu od Josefa Škvoreckého. Domníval jsem se, že tam vzniknou i jiné vztahy, třeba u té expolicistky a uniklo mi, zda expolicistka byla svobodná či rozvedená či zda to nebylo úplně vynecháno, což by bylo divné.
Také hledání v policejní databázi již není tak jednoduché, všechny přístupy se nyní ve všech systémech evidují.Autor má svůj pěkný web, je vidět, že se opravdu živil jako copywriter, i když, nedělal mu web j5?
Takže, knihu si kupte, půjčte, přečtěte a pak si znovu přečtěte tento blog, bez přečtení knihy ho spíše nepochopíte a doufám, že jsem vás k přečtení knihy navnadil.

.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Stránky