Translate my blogs and pages with Translator!

Dočasně jsou zakázány všechny komentáře. Kriminální skupiny a jednotlivci stále útočí svými nesmyslnými komentáři v různých řečech.

Dietrich William: Napoleonovy pyramidy (2008)

Kniha odehrávající se na přelomu 18. a 19. století z doby Napoleonova tažení do Egypta po skončení krvavé části francouzské revoluce. Kniha pokládá otázku, co skrývají egyptské pyramidy. Kniha dobře popisuje tehdejší dobu, Paříž, Evropu, námořní bitvy až na takové detaily, jaký se třeba ozve zvuk při prostřelení plachty lodě, autor to měl v popisu rozhodně složitější, než autoři, kteří popisují současnou dobu. Jinak je to klasika, svobodný muž, žena, láska, útěk a pořád je někdo pronásleduje. Je tam i trochu matematika, Fibonacciho řada, zlatý řez, Pascalův trojúhelník. Závěr, kdy je tajemství pyramid nakonec odhaleno,  je snad lepší než u knih Dana Browna, máte pocit, že to tak opravdu muselo být.
V pyramidách je určitě nějaké tajemství skryto, autor knihy pyramidy osobně navštívil. Proto také současní obyvatelé Egypta, kteří s pyramidami nemají spíše nic společného  (pyramidy tam byly před jejich příchodem), neradi povolují výzkum pyramid a věří, že tajemství sami najdou a hlavně, že je i pochopí.
Kniha má pokračování pod názvem Klíč z Rosetty, které česky ještě nevyšlo, česky vyšly knihy Ledová říše (1999), Temná zima (2002) a historická Hadriánův val (2005), viz odkazy.

Hodnocení 80%

Odkazy

http://www.amazon.com/Rosetta-Key-Ethan-Gage/dp/0061239550 – další knihy stejného autora

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Stránky