Translate my blogs and pages with Translator!

Dočasně jsou zakázány všechny komentáře. Kriminální skupiny a jednotlivci stále útočí svými nesmyslnými komentáři v různých řečech.

Harper Tom: Ztracený chrám (2009)

Tradiční příběh o hledání minulosti, odehrávající se po 2. světové válce. Autor mistrně rozvíjí  příběh podle Homérovy Ilias a Odyssey, můžete si vzít Google Maps či atlas a sledovat cestu hrdinů knihy a cesty Odyssea po středomoří a okolí. Jde tam i o luštění starého písma, v knize je záhadný radioaktivní prvek s číslem 61, vhodným na výrobu nové zbraně, v popisované již známý. Hrdinové knihy nejsou jako obvykle omezováni penězi, tentokráte je zajišťuje americká armáda. Hlavní hrdina je svobodný a je tam i volná žena a samozřejmě láska. Na pozadí knihy se můžete dočíst informace o řeckých komunistech, kteří se tehdy za pomoci Sovětského svazu pokoušeli rozvrátit poválečný řecký stát, nakonec byli poraženi, část jich nakonec uprchla i do Československa, dodnes tvoří Řekové komunitu v Brně a jiných městech současného Česka.

Hodnocení: 65%

Odkazy
http://cs.wikipedia.org/wiki/Promethium
http://recka-obcanska-valka.navajo.cz
/

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Stránky