Translate my blogs and pages with Translator!

Dočasně jsou zakázány všechny komentáře. Kriminální skupiny a jednotlivci stále útočí svými nesmyslnými komentáři v různých řečech.

Trávníček Jiří ed.: Knihy a jejich lidé (čtenářské životopisy)

knihy-a-jejich-lideKniha vyšla roku 2013 a obsahuje vlastní čtenářské životopisy čtenářů. S jedním autorem jsem se musel i setkat v antikvariátu v Brně na České. Každý s autorů popisuje svou dráhu čtenáře, je tam i Simona Monyová (zavražděná 2011), kniha se tvořila asi delší dobu. Hned první životopis Antonína Bajajy (to příjmení mě překvapilo, statistiky ministerstva vnitra uvádějí 49 mužských příjmení Bajaja a 57 ženských Bajajová) mě zaujal. Autor píše, jak se vyhnul členství v KSČ, vstoupil do Československé strany lidové (možná proto Jiří Paroubek obdobně vstoupil do Československé strany socialistické a další strany do roku 1989 v podstatě nebyly). V knize se můžete dočíst i něco o historii samizdatu, věřili byste, že v Československu zakázané knihy typu Tankový prapor byly čteny v zahraničním rozhlasu  (?Svobodná Evropa) a byli lidé, co je nahrávali přes mikrofon na magnetofon (kde bych já v té době magnetofon vzal, v obchodech nebyl a když byl, byl mimo mé příjmy) a pak je přepisovali na psacím stroji? Knihu doporučuji, není jen o čtenářích, ale i o podnikání. Možná příspěvek doplním, až knihu dočtu.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Stránky