Translate my blogs and pages with Translator!

Dočasně jsou zakázány všechny komentáře. Kriminální skupiny a jednotlivci stále útočí svými nesmyslnými komentáři v různých řečech.

Božena Němcová

nemcova-bozenaČasopis Epocha 3/11 zveřejnil článek Michaely Wilhelmové o Boženě Němcové. Tento blog je výběr z článku a doplněný poznámkami. Životopis, který se učí na školách, je rozhodně úplně jiný než realita, která by měly být mládeži nepřístupná. Božena Němcová byla totiž celý život samý milenec a netajila se prý milenci ( i o 11 let mladšími) ani před manželem.
Život jí nezačal šťastně, není ani jasné, kdy se narodila, kdo byl její otec a dokonce se neví, komu se narodila. Na konci babičky říká paní kněžna: „Šťastná to žena“, podle posledních bádání by matkou Boženy Němcové mohla být její sestra.Zjistit, kterého milence měla Němcová v době psaní Babičky, není jednoduché, byl to Václav Bolemír Nebeský, Jan Ivan Helcelet, Hanuš Jurenka? Asi to není důležité, prostě nějakého či nějaké určitě měla. Varoval před ní své přátele i Karel Jaromír Erben, (cituji: „…zvedá sukni na každém kroku“).
Babička vyšla 1855 a popis babičky Boženy Němcové v době jejich setkání neodpovídá skutečnosti, potvrzuje to i její věk 52 let. A prastarý vzhled babičky mimo realitu byl i ve filmech.
Božena Němcová zemřela v bídě v pouhých 42 letech. Nešťastná to žena!
Další na Wikipedia.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Stránky