Translate my blogs and pages with Translator!

Dočasně jsou zakázány všechny komentáře. Kriminální skupiny a jednotlivci stále útočí svými nesmyslnými komentáři v různých řečech.

Itärant Emmi: Strážkyně pramene

strazkyne-pramenePoetické popisování vody na Zemi v budoucnu, kde je nedostatek vody, voda je na příděl a ilegální čerpání vody je hrdelní zločin. Slunce svítí daleko více a lidé musí nosit masky. Přírodní led ze Země zmizel, zmizely i přírodní lesy. Knihy jsou vzácností.
Mladá dívka se má stát a stane se mistrem v přípravě čaje, kvalitní pití čaje je přepych. A pomáhá jí v tom rodinné tajemství, rodina měla a má přístup k tajnému prameni vody, tím měla vždy kvalitnější vodu a možnost zalévání zahrady.  To vše na rozdíl od svého okolí, které nedostatkem vody strádá. Mladá dívka díky tajné vodě získá i další výhody, může jí použít jako platidlo.
Dívka a přítelkyní naleznou na skládce CD-čka a řeší otázku, co s nimi. A když naleznou i přehrávač, řeší kde vzít elektřinu. A teprve pak zjistí z CD dávné tajemství. V knize se vyskytují nějaká „vrtulová kola“ poháněná solárními články.
Má právo rodina tajit kvalitní vodu před svým okolím, kde děti umírají žízní a prodávaná voda je často nezdravá?
Kniha je spíše naivní a filosofická než technická a dobře se čte.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Stránky