Translate my blogs and pages with Translator!

Dočasně jsou zakázány všechny komentáře. Kriminální skupiny a jednotlivci stále útočí svými nesmyslnými komentáři v různých řečech.

Z besedy se spisovatelem Vondruškou

Výroky spisovatele Vondrušky byly zapisovány v průběhu besedy, jak jsem je chápal a stačil zapsat, nejde o přepis nějaké nahrávky. Mohlo tedy dojít k omylu v mém pochopení. Pro přesné znění jeho výroků se obraťte přímo na spisovatele, například přes jeho web.
Citace jsou označeny kurzívou,

Knihy se líbí buď čtenářům nebo kritikům. A moje poznámka: „Kritici si knihy nekupují, tedy se knihy pro ně ani nepíší ani nevydávají.“

Umění je dávat naději a víru. Beletrie není umění, beletrie je o tom, že si rozumíme. Věda je zase o tom, že jsme chytřejší.

Pivo se dříve jedlo, byla to spíše kaše, než tekutina, z toho jedení piva pochází výraz „ožrat se“. Ale pro lepší pochopitelnost se v historických knihách pivo „pije“ a „nejí“.

Středověký soudce se nemusel řídit zákony, které z jeho hlediska nebyly správné.  „Boží“ zákony byly nadřízené světským.

Dříve byli lidi „jednoduší“, měli děti a předali jim majetek.

Naši předkové nefňukali.

Dnes je na 1 pokrývače 20 psychologů. A moje poznámka, potřebujeme ale více pokrývače než psychologů?

Lidé dnes věří, že politici a věda za ně vyřeší problémy.

Venkovské přástky končívaly často grupensexem. Proto církevní úředníci chodili a oknem kontrolovali stav přástků. A k tomu jen poznamenat, že jsou země, kde lidé nemívají záclony. U nás záclony bývají…

Lidé měli dříve přání: najíst se, napít se, pomilovat se.

Korupce byla známa již 2700 let před. n. l., tedy již celkem skoro 5000 let. Naši politici vědí, co  sní. Moje poznámka, co dodat k jejich hlouposti?

Vše již tu bylo, třeba v polovině 14. století se vybírala firma na úklid ulice. Hospodářské embargo. Všechno se již stalo a  mnohokrát.

František Palacký stvořil impotentní dějiny.

————————————————————–

Poslední kniha Dáblův sluha se odehrává v Jindřichově Hradci. Je to pořád Vondruška, detektivka, humor, sex, ale podle mě patří ke slabším. Odehrává se na hradě, v pár domech, 1× mimo město, spíše mi připadá moc komorní na malé ploše. Také rozluštění záhady mě spíše zklamalo.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Stránky