Translate my blogs and pages with Translator!

Dočasně jsou zakázány všechny komentáře. Kriminální skupiny a jednotlivci stále útočí svými nesmyslnými komentáři v různých řečech.

Soubory loan

Pokud si půjčíte e-knihu ve vědecké knihovně v Českých Budějovicích a zkusíte si vypůjčenou knihu stáhnout z eReading.cz, narazíte na problém. Stažená kniha je pouze ve formátu LOAN. Prý je to nějaký formát odvozený od Apple. Na tomto odkazu je nějaká čtečka, ale nefunkční, jak funguje po zakoupení, netuším. Formát LOAN vám čte čtečka eReading pod systémem Android. A když Android nemáte?


Když něco umí obyčejný tablet s Android, měl by to umět i stolní počítač. Jak si spustíte Android na PC? Špatně, ale jde to, jako virtuální počítač se systémem na flešce.

Postup spuštění virtuálního Androida je na  Svetandroida.cz.
Stáhnete si ze http://unetbootin.sourceforge.net instalaci na vytvoření flešky s Android (či jiným systémem) unetbootin-windows-608.exe.
Pak si stáhnete „správný“ obrazec (ISO) Androidu, ten správný poznáte snadno (:-)), bude vám fungovat, já použil obrazec android-x86-4.3-20130725.iso.
A pak se spustí program na vytvoření flešky s Android, vybere se ISO a fleška a to je vše. Pak flešku vyndáte a dáte jí na počítač, na kterém chcete simulovat Android, nejlépe nějaký cizí (:-)). V počítači nastavíte v BIOS (to jsou ta bílá písmenka po zapnutí počítače a na vstup do BIOS je často klávesa F2)  že natažení systému (Boot) bude z flešky či obecně z odnínatelného zařízení. Když „dá bůh“, tak se Android natáhne a dá na výběr,

  • Android without instalace nebo
  • s instalací na pevný disk.

Vyberete nejlépe without a když „bůh dá “ dále, natáhne se Android z flešky (fleška s touto instalací mi šla pouze na stolním PC, na 3 notebook nešla).
A pak se přes virtuální Android přihlásíte na českobudějovickou knihovnu, půjčíte si e-kniha a stáhnete si jí do portálu eReading. A ještě musíte nahrát do svého virtuálního Androida softwarovou čtečku eReading (to je ta s kočkou či co to je za potvoru).
A již čtete knihy ve formátu  LOAN!!!

A jak si knihu uložíme pro budoucí čtení? Dáme display tablet do scanneru a knihu si po stránkách naskenujeme.
Není jednoduší si čtečku s Androidem koupit?

Poznámka: Virtuální tablet bez dotykové obrazovky se dá obsluhovat myší, stisknete levé tlačítko myši a tím prst simulujete.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Stránky