Translate my blogs and pages with Translator!

Dočasně jsou zakázány všechny komentáře. Kriminální skupiny a jednotlivci stále útočí svými nesmyslnými komentáři v různých řečech.

Proč nepíší thrillery ženy?

Narazil jsem na novinku od Steve Berryho: Ztracený řád. A napadlo mě, kolik takových thrillerů napsaly ženy. Žádná mě nenapadla.  Bude mít někdo obviňující poznámku, že nečtu knihy od ženských autorů? No, česká sci-fi je plná žen. Ale thrillery?
Někdo by mohl začít chtít vyváženost.  Knihy by se vydávaly ve stejném poměru, jako jsou muži a ženy, tedy polovina vydaných knih by musela mít ženské autory. A polovina thrillerů také. Ale může mít ještě dál, podle ras a etnik.
U nás je poměr cikánů k většinovému etniku 1:760, tedy každá 760 knihy by měl být od Roma. A to je myslím plně splněno, když započteme i Romy, kteří se za Romy nepovažují a o kterých nás ani nenapadne, že bychom je měli označovat jako Romy.
Kolik je u nás černochů nevím, ale počet vydaných knih černošských spisovatelů v Česku je určitě vyšší než poměr černochů k bělochům v Česku. Již se těším, až zase ze zahraničí přijde udání (jako přišlo na hru Kindom Come, že v ní nejsou černoši), že vydáváme málo černošských spisovatelů; a my se zeptáme, které černošské autory kvůli vyváženosti ras nemáme nevydávat.
Ale zpět ke thrillerům. Proč je nevydávají ženy?
V té knize od Berryho se zmiňuje série Husí kůže. Na databázi knih ji čtenáři hodnotí docela kladně, někdy se po ní podívám, ale až dočtu Berryho.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Stránky