Translate my blogs and pages with Translator!

Zrušil jsem web na doméně elibri.cz,
je přesunut sem na Myriada.cz.

Morrell David: Na hraně temnoty

Co v knize najdete?

Třeba jednu z map, které změnily svět. Jedna z map je mapa šíření cholery v Londýně, kdy stovky lidí na choleru zemřeli, než jejímu dalšímu šíření zabránila úvaha doktora Snowa podle mapy výskytů nemocných. A prosté opatření, odebrání kliky na pumpování nakažené vody ze studny vedle žumpy (viz také Wikipedia). Doktor Snow vystupuje i v této knize.
Morrell nám ukazuje, jak vypadala viktoriánská (za doby panování královny Viktorie) domácnost, kdy všeho, co se dělo za záclonami je věc domácí, i když jde o zvrhlé zločiny.I hlavní vrah se chová tak, jako by byl za záclonou, má svou logiku.
A k čemu byly opiové války Velké Británie a Číny? No pro peníze.
Kniha ukazuje sílu médií, pokud něco nevíte, neděsíte toho. A jedna vražda může způsobit paniku všude, kde se o ní dočtete v novinách.
Morrell jako vždy nešetří mrtvými, zamilujete si nějakou postavu a on vám jí pak nechá zemřít.
Drogy byly dříve snadno dostupné, nevědělo se o závislosti, tedy co uděláte, až nebudete mít peníze a tělo bude chtít další dávku na existenci.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Stránky