Translate my blogs and pages with Translator!

Dočasně jsou zakázány všechny komentáře. Kriminální skupiny a jednotlivci stále útočí svými nesmyslnými komentáři v různých řečech.

Hornát Jaroslav (uspořádal): Otranský zámek

otransky-zamekWalpole Horace: Otrantský zámek
Manfréd, otranský kníže a jeho manželka kněžna Hypolita  chystají svatbu svého jediného syna prince Konráda s princeznou Isabelou. Těsně před svatebním obřadem je jeho syn nalezen mrtev pod helmou, 100× větší, než je normální helma. Helma byla podobná helmě na jedné soše, která ze sochy zmizela. Upozornil na to venkovan Teodor, který byl knížetem obviněn z urážky  a zavřen pod velkou helmu. Kníže navštíví princeznu Isabelu a sdělí jí, že se má provdat za něj, aby mělo knížectví dědice. Isabela utíká do podzemí. V podzemí potká Teodora, který se tam propadnul z pod helmy. Kníže při hledání narazí na Teodora a a zavře ho do vězení. Isabela dojde chodbou do kláštera, kde se jí ujme mnich Jeroným.
Jeronýma požádá kníže o pomoc při rozvodu, a by se mohl oženit s Isabelou. Mnich to odmítá. Teodor má být popraven a mnich se přizná, že je to jeho syn. Kníže nabízí mnichovi výměnu, pomoc při sňatku s Isabelou za život Teodora.
Do zámku přichází markýz Frederik a požaduje zámek a knížecí titul, který mu má náležet po smrti jeho otce, Alfonsa Dobrého. Frederik se vrátil ze Svaté země a byl považován za mrtvého. Frederik sdělí Isabele, že je její otec. A vychází najevo, že Alfonso měl dceru Viktorii, kterou si vzal za manželku mnich Jeroným, a měl s ní syna Teodora.
Dcera knížete Matylda osvobodí vězně Teodora a zamilují se do sebe. Kníže ve vzteku, že se mu nedaří prosadit sňatek s Isabelou, zabije náhodně svou dceru. Kníže se s manželkou vzdají knížectví a odejdou do kláštera. Markýz Frederik se stává knížetem na zámku a dává Teodorovi svou dceru Isabelu za manželku. Teodor váhá, ale nakonec po přesvědčování Hypolitou si Isabelu vezme.

Román se má odehrávat v letech přibližně 1095 – 1243.

Starý anglický baron

Rytíř Filip Harclay se vrací po 30 letech bojů ve Svaté zemí do Anglie. Rozhodne se navštívit svého dávného přítele lorda Lovela. Když dojede k jeho zámku, zjistí, že jeho přítel již zemřel. Přespí u jednoho venkovana  a seznámí se s jeho synem Janem, který je vychováván jako společník dvou synů nového zámeckého pána. Rytíř požádá o Jana a ten s ním jede domů jako jeho sluha.
A dál jsem to nečetl.. someday

Román se má odehrávat v letech nezletilosti Jindřicha VI., tedy kolem roku 1436.

Gotický román = hrůzostrašný román.

 

 

 

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Stránky