Translate my blogs and pages with Translator!

Dočasně jsou zakázány všechny komentáře. Kriminální skupiny a jednotlivci stále útočí svými nesmyslnými komentáři v různých řečech.

Harvey David: Záhada kapitálu

zahada-kapitaluAutor často cituje Marxe a má často komunistické názory, tedy pokud vás zajímá Marx, je to kniha pro vás.

Popisuje ulice po hypoteční krizi 2008, kdy je jeden za druhým prázdný dům. U nás nic takového není.

Příklad úvahy od Karla Marxe: Podnikatel je údajně špatný, protože když málo vydělává, nechá své investice doběhnout a dál údajně schválně nereinvestuje a údajně tím sníží nároky nezaměstnaných, kteří se pak musí nabízet za nižší mzdu. A realita:Podnikatel když málo vydělává, tak si řekne, proč bych se rozčiloval a ničil si zdraví s finančákem, kontrolami, odbory, zaměstnanci, riskovat krach, protože malý zisk nevytváří rezervu pro recesi. Nechá proto podnikání a to, že zaměstnanci jsou na dlažbě, není jeho vina, je to vina v tom uvedeném pořadí počínaje finančákem. I podnikatel má právo na spokojený život a má ústavní práva, a pokud mu je stát upírá, tak má právo podnikatelem přestat být, peníze si nechat a nedělat žádné reinvestice.

Stát nutí podnikatele používat banky, žádné hotové peníze, aby peníze mohl lépe sledovat a danit. Takže žádné peníze mimo banky. A když banky krachnou, tak je stát musí zachraňovat, aby to fungovalo dál, protože přes ně jsou peníze, i výplaty zaměstnanců.

Američtí investoři dostávali daňové úlevy na odpisy investic v zahraničí. Každá daňová úlevy jde samozřejmě z kapes daňových poplatníků. Američtí investoři investovali do městské dopravy v Berlíně. A tu si od nich pronajali Berlíňané. A o získanou daňovou úlevu se podělili investoři s Berlíňany. Tak daňoví poplatníci z USA dotovali městskou dopravu v Berlíně. Co ti lidé nevymyslí a závěr, daňové úlevy jsou špatné.

Postavit 12 tratí z Londýna do Glasgow nebo 12 supermarketů vedle sebe je nesmysl, ale 12 obchodníků s diamanty, 12 antikvariátů vedle sebe smysl má, zákazník snadněji hledá požadované zboží.

Ještě v roce 1981 omezili Francouzi vývoz kapitálu, jinými slovy, omezili množství peněz, co mohlo jít přes hranice země a omezení v praxi to znamenalo, že Francouzi nemohli v cizině volně používat platební karty, nařízení bylo rychle zrušeno.

Před rokem 1989 se nemohlo vyvést z Československa skoro nic v korunách, protože komunistická vláda tvrdila, že koruna je směnitelná, ale v praxi by taková směna vyvezených korun znamenala krach české měny, protože zahraniční banky by předložili zakoupené koruny a chtěli by zpět své marky, které dali za údajně směnitelné koruny a které komunistická národní banka neměla.

Kniha na Kosmas.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Stránky