Translate my blogs and pages with Translator!

Dočasně jsou zakázány všechny komentáře. Kriminální skupiny a jednotlivci stále útočí svými nesmyslnými komentáři v různých řečech.

Fries Fritz Rudolf: Vzdušná loď

Kniha mě zaujala názvem a tím, že je v ní 12 krásných obrázků Kamila Lhotáka. Ale to je tak asi všechno a o sci-fi nejde. Kniha má být podle obálky humorná, ironická, ale její čtení je natolik složité, že se ani nedá zjistit rychlým čtením závěrečná pointa (pokud pointu znáte, dejte mi, prosím, na e-mail vědět), kniha by se musela číst pomalu a celá.
Jde o vyprávění o dědečkovi, který vymýšlí řiditelnou vzducholoď během 1. světové války. Dědeček se má se chovat jako Don don Quijote a najde se tam prý i Sancho Panza.
Autor se narodil ve Španělsku jako syn německého obchodníka a španělské matky. Během války se rodina přestěhovala do Lipska, které se po konci 2. světové války dostalo do sovětské okupační zóny, tedy jde o autora bývalé Německé demokratické republiky.
O kvalitě knihy i vypovídají internetové antikvariáty, je řada nabídek za celke nízkou cenou.
Kvůli této knize jsem zavedl rubriku: Knihy co nedočtu. I když, „Never say never again“ (to narážím na jednu bondovku).

Wikipedia o autorovi
Kompletní text z obálky

 

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Stránky