Translate my blogs and pages with Translator!

Dočasně jsou zakázány všechny komentáře. Kriminální skupiny a jednotlivci stále útočí svými nesmyslnými komentáři v různých řečech.

Cílek Václav: Krajiny vnitřní a vnější

Budu mít někdy čas si přečíst tuto knihu v tomto uspěchaném světě, kde pořád něco musíte?
Znáte pojem inscape? A víte, co má společného učící se neuronová síť a krajina? Máte čas na příběh rýhy pro telefonní kabel, která nám ukáže to, co bylo skryté v zemi i stovky miliónů let? Jsme stále husité, kteří nemají rádi církev, velké stavby a bohaté lidi? Co se stane s velkými stavbami, až skončí jejich životnost či účel? Jak dlouho budou hyzdit naši krajinu prázdné komunistické kravíny či současné mrakodrapy, třeba mrakodrap České rozhlasu?? A co lomy, které hyzdily krajinu a nebyly zasypány skládkami? Znáte krásné lomy u Berouna? A i u nás je u hřbitova chráněný malý pískový lom. A proč je třeba při ukončení těžby zlikvidovat i budovy?
A co dělá člověk, když zjistí, že jeho život nemá smysl? Marx nabídnul smysl života dělníkům, kteří se ocitli ve městě bez vazby na rodnou hroudu, Hitler nabídnul smysl života zemi, která prohrála válku. Obě ideologie hledání smyslu života stály svět mnoho desítek miliónů mrtvých a někteří ho stále hledají a mrtví přibývají.
A budu se muset zajít podívat na České Stonehenge.
A víte, že trampové si dělali tábořiště ve stejných místech, jak naši předkové? Má nějakou cenu a čí je obzor a jak se obzor krade? Třeba u nás mě ukradli pohled na místní rybník tím, že někdo dovolil postavit na druhé straně Kaufland a ani nezajistil aspoň vysázení stromů, aby tu hrůzu zakryly. Byl Říp pro naše předky nějaký Olymp, že tam nebyla žádná osada či tam nepostavili žádný hrad?

Někdy si tu knihu budu muset přečíst…

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Stránky