Translate my blogs and pages with Translator!

Dočasně jsou zakázány všechny komentáře. Kriminální skupiny a jednotlivci stále útočí svými nesmyslnými komentáři v různých řečech.

Cílek Václav (ed.): Tři svíce za budoucnost

tri-sviceZbytečně tlustá kniha velkého množství autorů, kteří se často opakují. Volné či přímé citace jsou v uvozovkách.

Zbořil Zdeněk: „Jak přežít revoluci? Nebýt revolucionář, revoluce požírá své děti. Ale  ono je to tak lákavé, chtít změnit svět!“ A zmínka o románu Převychovaní.

Beneš Ivan: „Náklady na likvidaci havárie jaderné elektrárny jsou 8-32× vyšší, než její postavení.“  A dodávám, náklady na likvidaci jsou stejné, kolik stálo postavení.

Cílek Václav: „Civilizace je příliš jemný stroj, který dokáže porouchat i 1! sopka. Kolik potřebujete potravin pro případ nějaké katastrofy? Hodně… A co bude jíst váš psí miláček? Ve Fukušimě jsou kameny s údaji, kam dosahovala voda minulá staletí, ale stavitelé elektrárny je ignorovali. Při těžbě ropy 2/3 – 80 % uniklé roky skončí v hlubokém moři a většinou se to ani nezjistí a těžební společnosti se tím nechlubí.“

Kohák Erazim: Proč tam dává jako příklad hromadného vraha, nechápu, je jich dost v současné televizi.

Tureček Břetislav: „Muslimové si o nás údajně myslí, že kdo nevěří v boha (nejlépe jejich), nemůže být ani slušný člověk.“ My zase víme, že každé náboženství je násilí a státní náboženství ještě více.

Šindelka Marek: „Cituje z knihy Stezky posledního Římama úvahu, jak se jeho země stala domovem barbarů.“ V kterém českém městě by mohl místní občan podobnou úvahu?“

Jeroným Klimeš: Jako vždy krásný text. „Dávky je nutné vyplácet denně, lidé neumí hospodařit. Sociální dávky nejsou proto, aby je dostal exekutor, pak je potřeba příjemce dávek zbavit svéprávnosti, aby dluhy prostě nemohl dělat.

Štorchová Helena: „Pokud je katastrofa typu uragán Katarína, nikdy nikomu neříkejte, že jste se na ní připravili, že máte jídlo, energii, peníze. Lidé se na vás vrhnou, a pokud budou moci, vyžerou vás, pokud nepoužijete zbraně. A ke zbraním je vždy potřeba dostatek střeliva, zkušenost z Kataríny.“ Vy se připravíte na katastrofu, někdo na to kašle a přijde s dětmi, že mají hlad. Kolik jich ze svých zásob zasytíte, než nezbyde ani pro ty vaše? Jak ty hladové děti zaženete? Netuším.

Mojmír Vlašín: „Kuřáci mají vyšší výdaje na teplo kvůli větrání a vyšší náklady na praní zakouřených záclon.“

Kohout Pavel: „Volný trh bez cel odstraňuje rizika válek. Chudý stát (Řecko, Španělsko, Česko) nemůže budovat sociální stát, zkrachuje. Nová etapa kapitalismu, pokud nyní dělníci zkouší stávkovat, majitel výrobu přesune. Sociální stát nemůže být zároveň kapitalistický, tedy máme u nás spíše kapitalismus nebo komunismus? Když máme spoustu komisí, auditorů, tak se na ně lidé spoléhají a pak se diví, že komise, auditoři zaspali. A také se diví, že společnost, které svěřili peníze nemá za povinnost .. a doplňte si cokoliv“ . A tedy kapitalismus verze 4.0?, třeba zrušení minimální mzdy? “

Schmelzová Radoslava: “ Současné bio benzíny a nafty nejsou skladovat, rosolovatí. A některé regiony si vymýšlejí historii, hrají si na Kelty, v Itálii i u nás.“ A benzíny s rosolem jsem nazýval a nazývám stále „biosvinstvo“.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Stránky