Translate my blogs and pages with Translator!

Dočasně jsou zakázány všechny komentáře. Kriminální skupiny a jednotlivci stále útočí svými nesmyslnými komentáři v různých řečech.

Wantula Kathinka: Bílý amulet

Paříž, setkání dvou. On je samozřejmě urostlý, že když ho vidí nějaká žena, okamžitě po něm zatouží. Ona, na služební cestě, také atraktivní. Oba samozřejmě bez závazků a kupodivu se na sebe nevrhnou, ale chodí kolem sebe a vykají si.
A kde berou peníze? Otec hlavního hrdiny Mansffielda je nějaký mediální magnát a má dědictví po matce, ale dělá obyčejného policistu. Autorka knihy je Němka, možná se inspirovala třeba seriálem Kobra 11, kde jeden z partnerů Simíra Gerchána byl také syn bohatého otce a měl přepychový byt.
Takže otázka peněz je vyřešená, hrdinové mohou kupovat drahé šaty, sebrat se a někam letět, bydlet bez problémů v drahých hotelech. Nepochopil jsem ty opakované útoky na hlavní hrdinku, pořád na ní někdo útočí a pořád se mu nedaří.
Pak náhle skok do deja vu a tím do minulosti.
Kniha je také jako obvykle je v některých částech průvodcem Paříží, hrdinové projdou řadou památek včetně Mony Lisy, ale ačkoliv hlavní hrdinka se zajímá o knihy, o bukinistech na břehu Seiny se tam nepíše. A když jsem byl v Paříži, do Sorbony,  jsem se na rozdíl od hlavních hrdinů nedostal, bylo zavřeno (viz obrázek vpravo, Google Maps=Rue de la Sorbonne, Paris, France).

Z  Egypta nesmíte vyvézt ani kamínek, ale opět se to netýká našich hrdinů, a to včetně náhrdelníku. V Egyptě bydleli v takovém „malém“, dvacetipatrovém hotelu Hilton (viz obrázek vlevo, Gogle maps=30.050742,31.231995). Chtěli dojet do oázy Baharia (viz obrázek vpravo dole, oáza je velká 94×42 km, střed Google maps=Baharîya Oasis, Gíza, Egypt nebo 28.15,28.8750, Google Images=Oáza Baharia), známého turistického centra, 360 km jihozápadně od Káhiry.

Knížka obsahuje prvky sci-fi či Dänikena.

Hodnocení **

Stránky