Translate my blogs and pages with Translator!

Dočasně jsou zakázány všechny komentáře. Kriminální skupiny a jednotlivci stále útočí svými nesmyslnými komentáři v různých řečech.

Gray John: Komise pro nesmrtelnost

Gray_KomiseKnihu jsem četl po stránkách, část i po řádcích. Kniha není pro slabé povahy a v žádném případě pro děti, popisuje také hrůzy v bývalém Sovětském svazu. Popisuje  částečně i okultismus.
Komise pro nesmrtelnost je sovětská komise na záchranu Lenina, sovětští komunisté chtěli zachránit zemřelého Lenina pro budoucí zmrtvýchvstání, inspirovali se faraony, Kristem. Z tohoto hlediska je komunismus popisován jako náboženství, které tehdy věřilo a možná i věří ve zmrtvýchvstání. Mauzoleum s Leninem bylo nejprve dřevěné, později takové, jaké je dodnes, krychlové. Tehdy měli mít doma lidé na jeho památku malé krychle, v podstatě „modlitebny“, ke kterým se doma měli k Leninovi modlit. Obdobné větší modlitebny ke svému bohu používají i dnes Indové, mají je vidět třeba na balkónech. Dnes možná komunisté již pochopili, že Lenina ho nevzkřísí (ale možná tajně zkouší jeho klonování, Quien Sabe?). V knize jsou popisovány porevoluční hrůzy Sovětského svazu, skoro vymření Petrohradu po roce 1917, Petrohrad bez obchodů, s mrtvými těly. Další vymření Petrohradu bylo za 2. světové války, tedy v Petrohradu z původní generace Petrohradu mohla zbýt tak pětina lidí. Vraždění mělo logiku také v tom, že mají být „vyhubeni“ nevhodní lidé a na jejich místo nastoupí nová sovětská generace v čele s komunisty. Popisují se vraždy rolníků, kteří byli bráni jako podřadná „kasta“, jejich vraždění bylo i armádou a probíhalo jako vojenské tažení s vojenskou technikou, rolníci neměli šanci. Likvidovali se vesnice, v „lepším“ případě probíhalo přestěhování obyvatelů, celých vesnic i celých národností do nehostinných míst. Popisují se hladomory a kanibalismus.
Další logika komunistů byla, že lidé se budou více bát, když bodu popravováni neviní, protože pak opravdu nikdo nevěděl, zda ho nečeká někdy poprava.  Popravy byly bez soudů, soudy by to nestíhaly. Počty zatčených a popravených byly plánovány komunistickými plánovači (jako pak u nás v 50 letech počty kulaků, v každé vesnici musel být jako kulak někdo zatčen, vyhnán, aby mohla být udělána u vesnice čárka, že byl splněn plán). Dodnes probíhá pátrání příbuzných po osudech zmizelých lidí na území Sovětského svazu.
Tedy kniha není opravdu pro slabé povahy. Za přečtení snad stojí jedině kvůli zmínkám o H. G. Welsovi, který se se sovětskými komunisty zapletl, zmiňuje se jeho okultní tvorba a hlavně jeho sci-fi díla, Stroj času, Ostrov doktora Moreau, Válka ve vzduchu, Až spáč procitne, kde se také řeší lepší člověk, nesmrtelnost, zmrtvýchvstání.

Stránky