Translate my blogs and pages with Translator!

Dočasně jsou zakázány všechny komentáře. Kriminální skupiny a jednotlivci stále útočí svými nesmyslnými komentáři v různých řečech.

Babauta Leo: Soustředění

soustredeniKniha vychází z blogů autora, autor má své heslo na české Wikipedii. Podstatou je, že odpovědí na hektickou společnost má být jednoduchost, autor se odkazuje na budhismus. Blog autora je v každém případě graficky jednoduchý. Existuje i nějaká česká verze, kde se nabízí stažení e-book, který možná někdy i přijde.
V knize jsou uvedeny různé druhy software, na psaní textů, který zabere celou obrazovku a neruší ani lištami (proč bych se rozčiloval s nějakým horším software jen kvůli lištám),  software pro odpojení od internetu v určitou dobu (proč prostě nevypnout vypínačem router), aplikace na ukončení jiných aplikací či jen zšednutí oken (my jsme rádi, když nám to funguje).
A závěr? Kniha není jednoduše psaná, je tam nejméně jeden se opakující text (str. 16: „někomu na vás záleží“ a pak ještě někde). Myslím si, že než složitě něco blokovat, tak stačí přejít na starý počítač nepřipojený k internetu. A mobil? Ten zapínat náhodně a rozhodně ho nenosit s sebou.

Stránky