Kniha je výborně technicky psána, pravá technická sci-fi. Připomínala detailními popisy technických detailů knihu Franka Schätzinga Limit v tom, že člověku se zdá, že je popisováno něco, co již funguje, že stačí mít peníze a koupit si jízdenku a jet na orbitu nebo do ještě dál. A něco by se našlo i z Rajských fontán, ta cesta hlavních hrdinů výtahem a vzniklými problémy. A opravdu existuje pořadí lidí, co byli ve vesmíru, viz Wikipedia, hrdinové dostali čísla přes 600.
Existuje i seznam USA astronautů na Měsíci, je podstatně kratší, viz opět Wikipedie. Seznam je samozřejmě špatný (:-)), první lidé na Měsíci byli dříve, baron Prášil, Cyrano, atd.
Co knihu vyloženě kazí je výjimečný podnikatel afroamerického původu (žádný takový není a nebyl, viz žebříček Forbes), přehnané až do absurdity vlastenectví hlavních hrdinů a popis „sladké“ rodiny, která na co sáhne, se jí daří a všichni jí obdivují. Chtělo trochu ve všem ubrat.
A otázka z knihy, Číňané si chtěli vyzkoušet zničení družice, zničili jí a mají podíl 80 % na zamoření oběžné dráhy kosmickým šrotem, který ohrožuje kosmonauty, startující rakety, orbitální stanice. A pak Rusové. Obě velmoci umí pouze ničit a ohrožovat druhé.
V knize je zmíně kniha Inženýři starověku od Sprague de Camp, viz odkaz, česky nevyšla.
Leave a Reply