Translate my blogs and pages with Translator!

Dočasně jsou zakázány všechny komentáře. Kriminální skupiny a jednotlivci stále útočí svými nesmyslnými komentáři v různých řečech.

Vondruška Vlastimil: Intimní historie

strevicekNa straně 171 spisovatel udává, že v 18. století dámy nenosily spodní kalhotky také z důvodů erotických. Pokud byli mladíci vyzváni dámou k zavázání střevíčku, tak jim tím dámy umožňovaly zahlédnout to, co bylo obvykle skryté, dokonce to mohla být i pozvánka na strávení společné noci.
Spisovatel Vondruška mi tak úplně znechutil pohádku Pyšná princezna. Všichni znají scénu, jak se princezna dožaduje zavázání střevíčku na zahradníkovi – královi: „Zvaž mi střevíček! Nerozuměl jsi?“  Ale zahradník je úplně nechápavý a výzvu ke společné noci přehlíží, marně za ním princezna běží a opakovaně se dožaduje zavázání střevíčku. To asi opravdu může princeznu a obecně ženu naštvat takový nechápavý chlap.
Ve filmu „Kdo chce zabít Jessii“ připomíná postava Dany Medřické svému manželovi, hraného Jiřím Sovákem, že: „Dnes je čtvrtek“.
A tak si říkám, že svobodné dámy asi říkají: „Zavaž mi střevíček“ a vdané: „Dnes je čtvrtek„.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Stránky