Translate my blogs and pages with Translator!

Dočasně jsou zakázány všechny komentáře. Kriminální skupiny a jednotlivci stále útočí svými nesmyslnými komentáři v různých řečech.

Marni Nikola: Tallinnské spiknutí

Záložka na knize vás může upoutat, kniha se dá číst, ale jde o typický současný knižní produkt, které autoři snad píší přes šablonu.

Počítačový expert, který zjistí libovolnou informaci
Hodně autorů si poslední dobou vypomáhá počítačovým expertem, který se umí dostat do libovolné databáze a pomáhá hlavnímu hrdinovi zjistit informace, které potřebuje pro další pokračování děje.  A expert vždy musí vypadat jinak, než ostatní, třeba zde je expertka Petra tlustá. A vše nejlépe přes notebook a připojením z hotelu, které málokdy bývá vysokorychlostní.
Hledáte člun nepřátelského teroristy? Počítačový expert se připojí do počítačové sítě letadlové lodi USA, zobrazí si radarové stínítko a na rozdíl od jeho vyškolené obsluhy, které údaje na stínítku nic neříkají, si z radarových informací hrdinové vydedukují, kde se právě ten člun s teroristou pohybuje.
A to vše v knize expertka Petra umí a je otylá méně, než třeba přítel Cusslerova Dirka Pitta.

Hrdinové nemohou být omezování penězi
V knize musí být někdo, kdo to vše zaplatí, hrdinové nemohou shánět peníze, stačí jen někam zavolat a někdo zajistí letenky, ubytování, půjčení auta.

Hrdinové potřebují doklady
Všude mají nějaké známé, kteří jim zajistí libovolné falešné doklady.

Hlavní hrdina zná po celém světě lidi, kteří mu něco dluží a rádi mu pomohou i za cenu života

Hlavní hrdina má vždy ve vzpomínkách nějakou ženu, často mrtvou a pak je tam nová žena.
Hrdina se trápí, vzpomíná na tu dřívější, ale nakonec ho vždy ta nová nějak svede. A skoro vždy, když se do ní hrdina zamiluje, tak pak hlavní záporná postava pomocí té ženy hlavního hrdinu vydírá.

Záporní hrdinové mají vždy kontakty na vysoké úředníky.

Vůdce teroristů potřebuje 50 mužů jižního typu na ozbrojený přepad evropského pobřežního města z moře čluny. Žádný problém, svět je plný mužů, kteří jsou ochotni se nechat najmout. Představuji si, jak by to dělali v Česku… Na pracovním  úřadě?
Ozbrojený terorista se dostává bez problémů do místnosti, kde jsou nejvyšší státníci a rozdává jim neprůstřelné vesty. Zajímavé, český zástupce tam nebyl.

Děj se odehrává v Mnichově na hlavním MarienPlatz s mnichovskou radnicí

V knize jsem našel 3 mluvnické chyby.

A 23. – 25. kapitola se odehrává v Tallinu, při čtení můžete zadat do Maps Google Tallinn, Kadriorg a nebo se podívat na mapu dále a sledovat děj knihy.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Stránky